Montaż

Montaż instalacji gazowych / LPG

Montujemy najlepsze instalacje

Instalacje Elpigaz należą do najnowszej generacji dostępnych na rynku, systemów przejścia z zasilania benzynowego na zasilanie gazem LPG w fazie lotnej. Komputer gazu określając czas wtrysku gazu opiera się na czasach wtrysku benzyny. Oznacza to, że kontrola nad silnikiem leży w gestii komputera benzyny, podczas gdy komputer gazu zajmuje się przetwarzaniem poleceń wygenerowanych dla wtryskiwaczy benzyny na odpowiednie polecenia dla wtryskiwaczy gazu.

Aby zachować idealną zgodność z systemem benzynowym, komputer ECU gazu uruchamia wtrysk gazu na tym samym cylindrze, z którego został pobrany czas wtrysku benzyny. Komputer gazowy Stella wysyła informację na listwę wtryskiwaczy gazowych z gotowymi czasami ich otwarcia w oparciu o szereg parametrów takich jak: czasy wtrysku benzyny, ciśnienie gazu na listwie wtryskowej, podciśnienie w kolektorze dolotowym, temperatura gazu, temperatura wody w silniku i obroty silnika. Wtryskiwacze paliwowe reagują natychmiast na ewentualne polecenia wynikające z działania układu diagnostyki pokładowej EOBD, a informacje te, przechwycone stają się jednocześnie podstawą do skorygowania czasów otwarć wtryskiwaczy gazowych.
Instalacja może być zaadoptowana praktycznie do każdego silnika z wielopunktowym wtryskiem paliwa. Stała kontrola ciśnienia LPG, umożliwia samoczynne przejście na benzynę po wypaleniu gazu ze zbiornika.

Zarówno zmiana z benzyny na gaz, jak i gazu na benzynę odbywa się w sposób nieodczuwalny dla kierującego. Uruchomienie pojazdu następuje zazwyczaj na benzynie. Po uruchomieniu komputer gazu kontroluje warunki które muszą być spełnione do dokonania przełączenia na LPG i system sam przełącza się na gaz. Wtryskiwacze benzyny zostają odłączone, a komputer gazu rozpoczyna sterowanie wtryskiwaczami gazu. Na montażyście spoczywa precyzyjna kalibracja mapy gazowej oraz poprawny montaż wszystkich elementów instalacji gazowej.