Diesel na LPG/CNG

Instalacja gazowa w dieselu

Diesel na gaz Rzeszów

Zajmujemy się montażem instalacji gazowych do samochodów ciężarowych i autobusów zasilanych dieslem.
Już od lat po drogach 6-ciu kontynentów poruszają się auta pod maską których „zielonej mocy” dostarczają linie produktów firmy Elpigaz.

Diesel na gaz to nowy produkt który od 2009r. zaczął funkcjonować na rynku w Polsce. Wprowadzony przez firmę Elpigaz. Jest on adresowany dla właścicieli samochodów ciężarowych TIR oraz busów zastosowane rozwiązania pozwalają zastąpić około 10l ropy gazem LPG. Efekt – niższe zużycie paliwa i mniejsze zużycie silnika.

Przy zastosowaniu instalacji DEGAmix zyskujemy 15-20% oszczędności w zużyciu paliwa. Osiąga się je nie tylko zastępując 20% ON tańszym paliwem, lecz przede wszystkim dzięki zwiększeniu sprawności spalania. Ponieważ połączenie LPG z ON tak dynamizuje sam proces spalania, że uzyskujemy prawie 100% energii z podanych paliw. Jest to wynik do tej pory nie osiągalny przy jedno paliwowym układzie zasilania. Dzięki dokładnemu spalaniu całego paliwa (ON+LPG), dostajemy znacznie większą moc i moment obrotowy. W niektórych silnikach turbodoładowanych udaje się zyskać moc nawet o 30% większą od mocy znamionowej. A w ten sposób uzyskany wzrost parametrów pracy silnika, nie wpływa negatywnie na jego żywotność, gdyż jest on jedynie wynikiem prawie całkowitego spalania paliwa. Dodatek LPG sprawia, że silnik samochodu staje się bardziej elastyczny i pełną moc uzyskuje już przy niższych prędkościach obrotowych. Co ma istotny wpływ na ekonomię pracy, gdyż im mniejsze obroty silnika, tym mniejsze zapotrzebowanie na paliwo.

Chcesz w swoim samochodzie zamontować instalację LPG?

Zadzwoń do nas po bezpłatną wycenę! Dobierzemy do Twojego samochodu najlepszą instalację.